Tylko biedronka nie ma ogonka

Tylko biedronka nie ma ogonka – piosenki dla dzieci. Znacie Misia i Margolcię? Piosenka z ogonkiem to jedna z najbardziej znanych piosenek dla dzieci tego duetu.

Tytuł: Tylko biedronka nie ma ogonka lub ” Piosenka z ogonkiem „ – piosenki dla dzieci,
Słowa: Tadeusz Pabisiak, Agnieszka Galica
Muzyka: Krzysztof Marzec

Tylko biedronka nie ma ogonka

 

ZOBACZ FILMY:

Tylko biedronka nie ma ogonka – Oryginał

Tylko biedronka nie ma ogonka – Dance Remix

1. Wiewiórka, lisek i zając
futrzane ogonki mają.

Ref. Tylko biedronka nie ma ogonka
Nie ma ogonka biedronka. } 2x

2. Koguty, bociany i wrony
pierzaste mają ogony.

Ref. Tylko biedronka nie ma ogonka
Nie ma ogonka biedronka. } 2x

3. Wieloryb, krokodyl i ryba
z pomocą ogona pływa.

Ref . Tylko biedronka nie ma ogonka
Nie ma ogonka biedronka.

4. Chociaż biedronka nie ma ogonka
ma za to piegi od słonka.

 

Zobacz też: KACZUSZKI

PS. Komentujcie jak idzie Wam w domu śpiewanie… ?

Wasze filmy i zdjęcia

gry i zabawy dla dzieciPokażcie, jak się bawią Wasze pociechy, jak występują, jak śpiewają, jak tańczą. Koniecznie przyślijcie Wasze Biedronki i inne piosenki dla dzieci na zdjęciach i filmach. Najciekawsze opublikujemy. Najlepsze nagrodzimy.

Zasady przesyłania zdjęć i filmów znajdziecie TUTAJ.

Ciekawostki:

Miś i Margolcia - Tylko biedronka nie ma ogonkaMiś i Margolcia byli na początku głównymi bohaterami programu „Mama i ja”, od 1 wześnia 1992 (…). Od 19 stycznia 2009 roku Miś i Margolcia pojawili się na antenie TVP1 jako prezenterzy programu porannych bloków dla dzieci. Mieli nie tylko zapowiadać programy, ale także wyjaśniać problemy, które pojawiają się w poszczególnych audycjach, oraz odpowiadać na pytania, zadawać zagadki i prezentować piosenki.

Oprócz wymienionego powyżej powstały dwa programy, które były emitowane w Wieczorynce w latach 90-tych. na antenie TVP1, a były to:

  • Bajki Misia i Margolci,
  • Śpiewanki Misia i Margolci.

Miś i Margolcia pojawili się również w programie TVP Lato z Kąfacelą w lipcu i sierpniu 1999 roku. 15 lat później, we wrześniu 2014 roku TVP ABC rozpoczęło emisję nowego programu z ich udziałem – Margolcia i Miś zapraszają dziś. Głosy pod te postacie podkładają ci sami aktorzy, co dawniej. Miś (grany przez Tomasza Gęsikowskiego), Margolcia (Beata Wyrąbkiewicz) oraz pani Agnieszka (Agnieszka Pabisiak).

W latach 90-tych Miś i Margolcia stali się gwiazdami programów dziecięcych. Sami w programie pojawili się w 1996 roku. Piosenki w ich wykonaniu, które ukazywały się na płytach, stały się hitami. Niektóre z nich opracował Piotr Rubik. Do grudnia 2014 roku ukazało się 8 albumów i 1 składanka.

Źródło: Wikipedia

Leave a Reply

%d bloggers like this: