Na tapczanie siedzi leń

Na tapczanie siedzi leń – piosenka dla dzieci. Poniżej widzicie też cały film. Piosenka o leniu który siedzi na tapczanie i nic nie robi cały dzień.

Tytuł: Na tapczanie siedzi leń – piosenki dla dzieci,
Wykonawca: Akademia pana Kleksa

 

Na tapczanie siedzi leń

 

ZOBACZ FILMY:

Na tapczanie siedzi leń – Oryginał

 Cały film ”Akademia pana Kleksa”

1. Na tapczanie siedzi leń,
Nic nie robi cały dzień.

O, wypraszam to sobie,
Jak to ja nic nie robię?

A kto,
Siedzi na tapczanie?
A kto,
Zjadł pierwsze śniadanie?
A kto,
Dzisiaj pluł i łapał?
A kto,
W głowę się podrapał?
A kto,
Dziś zgubił kalosze
No proszę, no proszę, no proszę.

Na tapczanie siedzi leń,
Nic nie robi cały dzień.

Przepraszam, a tranu nie piłem?
A włosów dzisiaj nie myłem?
A nie urwałem guzika?
A nie pokazałem języka?
A nie chodziłem się strzyc?

To wszystko nazywa się nic!
To wszystko nazywa się nic!
To wszystko nazywa się nic!
To wszystko nazywa się nic!
To wszystko nazywa się nic!

CIEKAWOSTKI :

„Witajcie w naszej bajce”. Te właśnie słowa piosenki prowadzą 10-letniego Adasia Niezgódkę w zaczarowany świat panabrzechwowych fantazji. Pan Kleks to nie tylko nauczyciel, ale i czarodziej. W najzwyklejszych, najbardziej codziennych czynnościach potrafi dostrzec coś cennego, pasjonującego i pożytecznego. Nudną codzienność przenieść w świat baśni. Tam, gdzie niewyobrażalne staje się możliwe, a nawet zwyczajne. I tak, z szarego podwórka Adaś Niezgódka zostaje przeniesiony do Akademii Pana Kleksa. Poznaje postać tajemniczą i niebezpieczną. To fryzjer – Filip Golarz. Poszukując guzika z czarodziejskiej czapki doktora Paj-Chi-Wo, Adaś przypadkowo odkrywa tajemnicę Filipa Golarza. Od momentu premiery w 1984 r. film Krzysztofa Gradowskiego stał się niezaprzeczalnym przebojem, a Pan Kleks idolem młodej widowni. W ciągu roku obejrzało go 14 milionów widzów. Krzysztof Gradowski, człowiek-instytucja, 10 lat przygotowywał dokumentację. Napisał scenariusz, teksty większości piosenek. Jest autorem niektórych projektów plastycznych. „Akademia Pana Kleksa” za sprawą muzycznej czołówki Andrzeja Korzyńskiego pełna jest aluzji do „Gwiezdnych wojen”. Czasem przypomina angielskie Muppetty, czasem zaś nawiązuje do klasycznej baśni w stylu braci Grimm czy Andersena. Jak w każdej bajce jest tu odwieczna walka Dobra ze Złem. I jak w każdej bajce dydaktycznie Dobro wygrywa.

ŹRÓDŁO: FILM POLSKI

 

Zobacz też: KACZUSZKI

PS. Komentujcie jak idzie Wam w domu śpiewanie… ? Oglądaliście ”Akademię Pana Kleksa”?

Wasze filmy i zdjęcia

Na tapczanie siedzi leńPokażcie, jak się bawią Wasze pociechy, jak występują, jak śpiewają, jak tańczą. Koniecznie przyślijcie tę piosenkę i inne piosenki dla dzieci na zdjęciach i filmach. Najciekawsze opublikujemy. Najlepsze nagrodzimy.

Zasady przesyłania zdjęć i filmów znajdziecie TUTAJ.

 


Piosenki dla dzieci, teksty piosenek dla dzieci, teledyski i karaoke dla dzieci – tylko bezpieczne, sprawdzone treści – dbamy o Twoje dziecko. Jeśli zauważysz jakikolwiek błąd na naszej stronie – poinformuj nas o tym fakcie na info@Piosenki-DlaDzieci.pl – dziękujemy.

Leave a Reply

%d bloggers like this: